Kaip auginti braškes, kad jos būtų saldžios lyg medus?
Ką daryti, norint džiaugtis skaniomis ir saldžiomis braškėmis?
- Pirma, pasirinkite tinkamas veisles. Paprastai didelėse braškėse cukraus kiekis būna mažesnis (tai jų ypatybė), todėl padidėja jų galiojimo laikas ir pardavimo pelningumas. Jei sodinate “sau”, pirmenybę teikite vidutinio dydžio veislėms.
- Antra, braškes persodinkite kas trejus metus. Pirmuosius trejus metus krūmai duoda daugiausia vaisių – braškės turi jėgų „paimti“ iš dirvožemio reikalingus elementus. Tada uogos būna ir sultingos, ir saldžios. Tačiau nepamirškite sezoninio tręšimo (rudenį ir pavasarį).
- Trečia, braškės yra uogos su charakteriu: jos jūsų “nepamaitins”, jei jūs jų „nepamaitinsite“ pirmieji. Tik derlingame dirvožemyje braškių krūmai gerai augs, vešliai žydės ir suformuos daug uogų. Naudokite biotrąšas (pelenus, kompostą, humatus), nes juk visi norime valgyti sveikas uogas be nereikalingų chemikalų.
Kaip laistyti svogūnus, kad jie puikiai augtų?
Kaip teisingai laistyti svogūnus?
- Pirmąsias 30 dienų po pasodinimo
Šiuo vystymosi laikotarpiu turėtumėte laistyti kas septynias dienas. Taip pat nepamirškite apie purenimą ir mulčiavimą. Tačiau turėtumėte rinktis smulkesnį mulčio variantą, nes stambios dalelės didina ligų ir kenkėjų puolimo riziką.
- Birželio-liepos mėnesiais
Galima sumažinti laistymų skaičių. Pakanka drėkinti tik tris kartus per mėnesį. Pasirūpinkite, kad dirva visada būtų vidutiniškai drėgna, nes išdžiūvimas nėra geriausias variantas augalams vystytis.
- Likus trims savaitėms iki derliaus nuėmimo
Šiuo metu svogūnams nebereikia papildomos drėgmės. Kartais daržininkai nustoja laistyti likus tik 14-ai dienų iki derliaus nuėmimo. Šis variantas taip pat priimtinas.